تفاوت سوله های خرپایی و یو بی ام : در اینجا میخواهیم به مقایسه دو نوع از انواع سوله ها بپردازیم. که به واسطه آن بتوانیم یک انتخاب خوب و بهینه ای برای خرید سوله  داشته باشیم و با توجه به نیازمان از آن استفاده کنیم.

سوله یو بی ام

این نوع سوله در فاقد اسکلت است . کاربردهای زیادی نسبت به سوله های تیرورقی دارد. و مصارف آن از جمله کشاورزی ،سوله گاوداری ، آشیانه هواپیما ،بیمارستان ها و ….. را دارا است. با وجود تکنولوژی که در ساخت این نوع سوله وجود دارد ولیکن متاسفانه معایبی نیز دارد. و آن محدودیت در دهانه سوله است و به دلیل نداشتن اسکلت امکان وجود جرثقیل ها را نیز ندارد.

سوله خرپایی

سوله های خرپایی یکی از کاملترین نوع سوله است که با در نظر گرفتن رفع معایب سوله های دیگر مزایای خود را افزایش داده و کاربرد های فراوانی دارد. این نوع سوله با تکنولوژی روز دنیا همراه بوده و قابلیت های فراوانی دارد. امروزه بین صنعتگران دارای محبوبیت فراوانی است.

تفاوت سوله های خرپایی و یو بی ام

از لحاظ فونداسیون

یکی از مهمترین قسمت های هر سازه مقاوت آن در برابر حوادث طبیعی و شرایط آب و هوایی است.که از لحظ فونداسیون سوله که به عواملی مانند فشردگی خاک ،میزان بارزنده و مرده دارد بستگی دارد . و اجرای دقیق در ابعاد نقشه در نصب صحیح آن بسیار موثر است. سوله های خرپایی قابلیت داشتن این فونداسیون را بخوبی دارد.

از لحاظ فنی

سوله های یو بی ام بدون اسکلت است و مقاومت آن نسبت به سوله های فوق سبک خرپایی پایین تر خواهد بود.

دهانه سوله در نوع یو بی ام دارای محدودیت است در صورتی که در سوله های خرپایی محدودیتی وجود ندارد. و قابل ساخت برای دهانه های بسیار بزرگ است.

وجود جرثقیل در سازه های یو بی ام امکان پذیر نیست . در صورتی که در سوله های خر پایی امکان وجود جرثقیل در سقف و تکیه گاه سازه وجود دارد.

شکل زیبای سازه های خرپایی یکی دیگر از مزایای مهم این سوله است.

وزن سبک سوله های خرپایی و مقاومت بالای آن یکی دیگر از مزایای این نوع سوله نسبت به سوله های یو بی ام است.

So9611070810

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست