سوله های خرپایی سبک : سوله سازه ای است که توسط متخصصان کارآمد و بر اساس محاسبات فنی و دقیق ساخته می شود . مصارف بسیاری از قبیل برای انبار ،کارخانه ها،ساخت سوله مرغداری،خطوط تولید ،تعمیرگاهها ،آشیانه هواپیماها و …. دارد . امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی شاهد نوآوری های بسیاری در ساخت انواع سوله بودیم . از انواع سوله می توان به سوله های تیرورقی ،سوله های خرپایی سبک ، سوله یو بی ام اشاره کرد .

سوله های تیرورقی

از قدیمی ترین نوع سوله به شمار می آید. که به به روش سنتی ساخت می شود. که معمولا برای سوله هایی با دهانه بین ۱۵ الی ۲۰ متری قابل استفاده است.

سوله های خرپایی سبک

سوله خرپایی سبک یکی از جدیدترین انواع سوله است که برای دهانه های بسیار بزرگ مناسب است و از آن استفاده می شود.

 UBM   سوله های یو بی ام

این سوله یکی از پیشرفته ترین سوله های موجود است که قطعات آن با وسایل و ابزارآلات پیشرفته ایجاد می گردد. این سوله به دلیل قوس هایی که دارد مقاومت بیشتری نسبت به بقیه سوله های ذکر شده دارد.

کاربرد انواع سوله ها

همان طور که در قسمت بالا گفته شد سوله های تیرورقی برای سوله هایی با دهانه محدود و کوچک استفاده می شود. در سوله های خرپایی که تکامل یافته سوله های تیرورقی است این عیب برطرف شده و موارد استفاده آن به طبع بیشتر از آن سوله ها است . و کابرد آن بیشتر است . و به همین ترتیب با گذشت زمان ساخت سوله های یو پی ام که به نوعی از نظر فناوری در سطح بالاتری از سوله های خرپایی قرار دارد . ولیکن لازم به ذکر است این سوله ها با اینکه از تکنولوژی بالاتری نسبت به بقیه سوله ها است دارای معایبی است که امید است متخصصین ما در صدد برطرف کردن آن باشند.

so9611020802

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست