طراحی و ساخت سوله خرپایی : استفاده از سوله های خرپایی امروزه بیشترین آمار ساخت سوله ها را به عنوان سوله های مدرن و کم عیب خود اختصاص داده است که دلیل این اتفاق را می توان در داشتن ویژگی های ممتاز این نوع از سوله جست و جو کرد.

طراحی و ساخت سوله خرپایی امری بسیار حساس می باشد که نیاز به داشتن تخصصی و دانش فنی در این زمینه دارد. فلذا افراد معمولی نمی توانند صرفا با اتکا به تجربه ی خود در این زمینه ، برای این کار اقدام نمایند .

طراحی سوله خرپایی با در نظر داشتن مواردی مانند بارگذاری های مختلف در آن ، میزان تراکم خاک زمین محل احداث، محاسبه ی بار دینامیکی جرثقیل ها، محاسبه ی بار باد و برف و زلزله و … ، در نظر داشتن ابعاد دهانه ، چگونگی اتصال قطعات به یکدیگر و … امکان پذیر می باشد.

بعد از مرحله ی طراحی، نوبت به ساخت سوله های خرپایی با استفاده از انواع دستگاه های صنعتی با استفاده از تکنولوژی های صنعتی روز دنیا و اتصال اجزای مختلف آن با استفاده از طراحی های از پیش تعیین شده می رسد.

طراحی و ساخت سوله خرپایی

امروزه بنا به دلیل کاهش وزن هرچه بیشتر این سازه در کنار حفظ مزایای ممتازش و نیز انسجام بیشتر در برابر بارهای وارده بر آن؛ میزان فولاد به کار رفته در ساخت سوله ی خرپایی را کاهش داده اند . به گونه ای که در حال حاضر سوله های سبک و فوق سبک از نوع خرپایی در حال تولید برای انواع کاربری ها می باشد.

که در کنار این اتفاق می توان از طراحی و ساخت دهانه هایی به شکل شیب دار یا قوسی در این نوع سوله یاد کرد که باعث به وجود آمدن ظواهری زیبا و به دنبال آن کاربرد بیشترش برای ساخت انواع تالارها و سالن های همایش و اجتماعات و … شده است.

so9611290407

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • عباس رنجبر
  ژوئن 5, 2019 7:43 ب.ظ

  عالییییی مرسی.
  سازه بیستون در دهانه بزرگ آیا با لوله هم امکانپذیر است؟

  پاسخ
  • بله اما شرکتهایی که در ایران در ضمینه ی سازه بیستون لوله ای با دهانه های بزرگ فعالیت دارند متاسفانه از دستگاه های cnc برای برش بهره نمیبرند و این میتواند باعث فاجعه شود، همانطور که در تبریز چند وقت پیش یک سوله لوله ای به همین دلیل فرو ریخت

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست