ویژگی سوله های تیرورقی : علی رغم این که امروزه ساخت سوله های مدرن و همگام با تکنولوژی های جدید، دارای پیشرفت تقاضا در میان عامه ی مردم و صنعتگران شده است و شیوه های مدرنی برای ساخت انواع آن ها به وجود آمده است اما نوعی از سوله به نام سوله های تیرورقی، از نوع سوله های سنتی می باشد که با وجود قدیمی بودن شیوه های ساخت همچنان طرفداران خاص خود را دارد.

تمامی انواع سوله ها اعم از مدرن وسنتی دارای ویژگی های خاصی هستند که باعث تمایز آن ها از یکدیگر شده است. ویژگی مشترک سوله های دارای اسکلت فلز مانند سوله های تیرورقی و سوله های خرپایی قابلیت اتصال آن ها به وسیله ی جوشکاری و یا پیج و مهره کردن می باشد.

در ادامه ی این مطلب به جهت آشنایی افرادی که به دنبال ساخت و سفارش سوله های نام برده ( تیر ورقی ) می باشند، عمده ی ویژگی های سوله های تیرورقی را ( اعم از مثبت و منفی ) بیان می کنیم.

ویژگی سوله های تیرورقی

در بیان ویژگی های منفی سوله های تیرورقی می توان مواردی مانند : هزینه ساخت بالا در مقایسه با سوله های مدرن تر، سنگینی وزن، محدودیت در کاربرد برای انواع مصارف به دلیل داشتن محدودیت در ساخت ابعاد دهانه، مقاومت و انسجام کمتر در برابر انواع بارهای وارده و عوامل اقلیمی و محیطی، و پایین بودن سرعت در ساخت اجزا و نصب سوله ها در محل به نس بت سوله های جدید تر موجود در بازار را، به عنوان مهم ترین آن ها نام برد.

و اما ویژگی های مثبت سوله های تیرورقی را می توان قابلیت بازیافت قطعات و اجزای به کار رفته در آن، امکان نصب انواع جرثقیل ها در مصارف صنعتی، مونتاژ و دمونتاژ کردن راحت قطعات و اجزای سوله، داشتن امکان جابه جایی به محل دیگر، امکان ساخت طبقاتی سوله را به عنوان مهم ترین عوامل دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست