نصب و اجرای سوله

نصب و اجرای سوله تا حد زیادی به نصب استرات ها و پرلین ها وابسته است که در مقاله قبلی با موضوع اجرای سوله به این مساله اشاره شد , نصب بر اساس عملکردهای سیستم پوشش سقف تعیین می گردد .

در حوزه نصب اجزای اسکلت فلزی راهنما و کتابچه های محدودی در دسترس است و برای اعضای فولاد سرد نورد شده هم با استانداردهای ۶۱۲ و ۶۱۳ سازمان برنامه بودجه راهنماهای عمومی تری وجود دارد .

میزان تجربه و توانایی پیمانکار نقش مهمی در نصب روکش ها بر روی استرات و پرلین ها دارد و در رواداری های نصب اجزای و قطعات سازه بسیار اهمیت دارد البته که تاثیرات آب و هوایی و قاب سازه در این مورد انکار ناپذیر است , این فاکتور در تامین امنیت و حفظ جان افرادی که بر روی سقف سازه مشغول به کار هستند هم تاثیرگذار است چرا با که کیفیت سازه ها و اتصال آن ها به یکدیگر ارتباط مستقیم دارد .

روکش سوله

اکثر سوله هایی که در ایران ساخته می شود از کیفیت بالایی برخوردار هستند و طبق استاندارد های بین المللی ساخته می شوند این در حالی است که پیمانکاران با مشکل روکش های سوله ها مواجه هستند وعلت این امر هم خارج شدن و یا تغیر شکل دادن استرات ها و پرلین ها از موقعیتی است که نصب شده اند .

دلیل خارج شدن استرات ها و پرلین ها می تواند متعدد باشد اما مهم ترین آن ها تعریف مشخصات ضعیف توسط مهندسین سازه است و هم چنین عملکرد بدی که برخی پیمانکاران در قسمت روکش دارند .

بهترین راه حلی که برای این مشکل می توان ارائه کرد دستیابی به نصب و راه اندازی نهایی اعضا و اجزای ثانویه با رواداری های معقول است .

اجرای صحیح سوله نقش بسیار مهمی در استحکام و مقاومت سوله دارد به همین دلیل هم تمامی ابزارهایی که در این باره به کار گرفته می شوند بایستی امروزی و مجهز باشند و هم چنین نیروهای انسانی و پیمانکار پروژه نیز از تجربه و مهارت کافی برخوردار باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست