موارد استفاده سوله : اسکلت فلزی ساخته شده در نهایت به سوله ای باکیفیت و مقاوم تبدیل می شود که قابلیت استفاده در هر کاربری را دارد , موارد استفاده سوله بسیار زیاد است که ذکر تک تک آن ها در این مقاله نمی گنجد اما برخی از کاربری های این نوع سازه های فلزی همراه با شرح برخی از جزئیات در این مقاله گنجانده شده است .

موارد استفاده سوله بسیار اهمیت دارد , خریدار باید بداند که از سوله در چه موارد و کاربری هایی می توان استفاده کرد و بر اساس آن ها اقدام به خرید کند . در برخی از موارد خریداران بدون اطلاعات قبلی دست به خرید و سفارش سازه می نمایند که در نهایت سازه ی آماده شده به هیچ عنوان مناسب کاربری مورد نظر خریدار نیست برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی بایستی خریدار اندکی در این باب تحقیق کند و از مشاورین با تجربه و دلسوز هم راهنمایی هایی را دریافت نماید .

موارد استفاده سوله های خرپایی

موارد استفاده سوله به نوع آن ها هم بستگی دارد زیرا سوله ها در یک نوع موجود نمی باشند بلکه تنوع زیادی در این باره وجود دارد اما به طور کلی سوله ها را می توان به سه دسته تقسیم کرد :

  • سوله های خرپایی
  • سوله های یو بی ام
  • سوله های تیرورقی

موارد استفاده سوله خرپایی با سوله تیرورقی و یو بی ام متفاوت است از این رو نمی توان از سوله های تیرورقی در هر کاربری استفاده کرد اما برخلاف دو نوع سوله تیرورقی و یو بی ام سوله های خرپایی را می توان در موارد متعددی به کار گرفت که این ناشی از روش ساخت متفاوت این نوع سوله هاست .

دو نوع سوله ی تیرورقی و یو بی ام دارای معایب و مزایایی هستند اما برای سوله های خرپایی محدودیتی وجود نداشته و تمامی معایب دیگر سازه های فلزی را پوشش داده است .

موارد استفاده سوله خرپایی به شرح زیر است :

تالارهای پذیرایی

سوله های خرپایی با معماری بسیار زیبا و مشتری پسند ساخته می شوند و در مواردی که ظاهر سوله اهمیت داشته باشد می توان از این نوع سوله ها استفاده کرد همانند تالارهای پذیرایی , سالن های همایشات , نمایشگاه ها و ..

سالن های ورزشی

سالن های ورزشی را می توان به وسیله سوله های خرپایی بسیار مستحکم و مقاوم ساخت به طوری که در برابر هر حادثه احتمالی جان افراد را به خطر نیاندازد و دهانه سوله را هم می توان مطابق با نوع نیاز در ابعاد متفاوت ساخت .

سالن های صنعتی

موارد صنعتی عمده کاربرد سوله است در این نوع کاربری ها لازم است سوله بسیار مستحکم و پایدار باشد به گونه ای که توانایی نصب انواع ماشین آلات و تجهیزات در آن ها وجود داشته باشد . سوله های انبار صنعتی , سردخانه های صنعتی و ..

سالن های مرغداری

در مرغداری ها سوله هایی نیاز است که دارای تجهیزات و قابلیت هایی چون تهویه هوا , تجهیزات روشنایی , تجهیزات گرمایشی و سرمایشی و .. باشند سوله های خرپایی می تواند به خوبی پاسخگوی این نیاز ها باشند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست