کاربری سوله : در سال های اخیر سوله ها کاربرد های زیادی در صنعت پیدا کرده اند , هریک از این سازه های فلزی در شغل ها و حرفه هایی به کار گرفته شده اند و در همین مدت زمان کوتاه توانسته اند جایگاه خوبی را در میان دیگر سازه های فلزی به دست آورند .

کاربری سوله را می توان موارد متعددی عنوان کرد , انواع سوله ها بنا به ویژگی و خصوصیاتی که دارند دارای کاربری های متفاوت هستند به طور مثال لازم است در یک کاربری سوله خرپایی استفاده شود به کار گیری سوله تیرورقی در این موارد هزینه زیادی در پی داشته و انتظار خریدار و کارفرما را نیز برآورده نمی کند .

انواع کاربری سوله

برای اینکه با انواع کاربری سوله ها بیش تر آشنا شویم چند مورد از آن ها را در ادامه همین مقاله شرح خواهیم داد :

سوله های ورزشی

دیگر برای احداث یک سالن ورزشی نیازی به ساخت ساختمان های بتنی سنگین و گران قیمت وجود ندارد شما در مدت زمان کوتاهی می توانید یک سوله ورزشی را با ابعاد دلخواه تهیه کنید . کافی است سازه خود را به یک مجموعه سازنده سوله سفارش بدهید خواهید دید که سوله ورزشی در کوتاهترین زمان ممکن به دستتان خواهد رسید که البته برای اینکه سازه بهترین و بالاتری کیفیت را داشته باشد لازم است آن را از فروشندگان و سازندگانی معتبر تهیه نمایید .

ابعاد سوله ورزشی را خریدار تعیین می کند , ارتفاع و متراژ سوله به ابعاد زمینی بستی دارد که قرار است سوله در آن نصب شود و ابعاد دهانه سوله هم با توجه به کاربری آن بزرگ ساخته می شود .

سوله های دامداری

از دیگر کاربری سوله می توان به موارد دامداری و گاوداری اشاره کرد , دامداران برای نگهداری دام های خود احتیاج به یک سرپناه دارند تا از آن ها در برابر گرما و سرما و یا حوادثی چون زلزله و طوفان نگهداری کند سوله ها به دلیل مقاومت بالایی که دارند می توانند به خوبی از دام و موجودات زنده محافظت کنند .

هر کدام از سوله های دامداری بر اساس تعداد دام ها دارای متراژ مختلفی هستند و از آن ه اعلاوه بر نگهداری دام در نگهداری فرآورده و محصولات آن ها هم استفاده می کنند .

در کاربری سوله در این موارد لازم است که انواع تجهیزات گرمایش سرمایش و تهویه و روشنایی سوله نصب گردد , تا از وقوع تلفات دام جلوگیری شود و حداکثر استفاده از فضای موجود شود.

سوله های صنعتی

مهم ترین کاربری سوله موارد صنعتی است , در احداث سالن های صنعتی نیاز به سازه هایی مقاوم و مستحکم است که سوله ها توانسته اند به خوبی این نیاز را پوشش دهند .

در سالن های صنعتی , انبار ها و سردخانه های صنعتی از سوله ها استفاده می شود و این به دلیل قابلیت ها و خصوصیات این نوع سازه هاست , این مساله موجب کاهش هزینه های صنعتگر نیز می شود چرا که سوله ها سازه هایی مقرون به صرفه و ارزان قیمت هستند و در موارد زیادی هم کاربرد دارند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست