فونداسیون سازی سوله : از مراحل مهم ساخت سوله فونداسیون سازی سوله است , بعد از طراحی و ساخت سوله برای اینکه سازه مقاومت و استحکام لازم را داشته باشد لازم است که فونداسیون سازی سوله به بهترین نحو ممکن صورت پذیرد , در این مقاله به شرح مراحل فونداسیون سازی پرداخته ایم .

برای سوله هایی که ساخته می شود فونداسیون سازی یک اصل مهم و ضروری است که سازنده سوله باید به آن توجه کند , پروژه ای که به سوله ساز محول می شود شامل طراحی , ساخت , نصب و فونداسیون سازی است که هریک از این مراحل باید با دقت بالایی صورت پذیرد .

فونداسیون سازی سوله خرپایی

سوله های خرپایی هم مانند دیگر انواع سوله ها به فونداسیون سازی نیاز دارند اگرچه روش طراحی و ساخت سوله های خرپایی با دیگر سوله ها متفاوت است اما به طور کلی فونداسیون سازی سوله در انواع سازه های فلزی دارای مراحل مشابهی ست .

فونداسیون سازی سوله در ابتدای کار و قبل از اینکه اسکلت فلزی سازه ساخته شود صورت می گیرد که باید به طور کاملا اصولی و دقیق صورت پذیرد .

از مراحل فونداسیون سازی سوله هموار و یکدست کردن زمین است , محل نصب سوله که در ابتدا از سوی خریدار تعیین می شود بایستی هموار گردد به طوری که بتوان یک سازه ی فلزی سنگین و مقاوم را در آن نصب کرد چرا که سازه هایی که در زمین هایی ناهموار قرار گرفته می شوند فاقد ثبات و پایداری لازم هستند هر اندازه هم که سازه ساخته شده مقاوم و مستحکم باشد لازم است عملیات ساخت پی و یکدست کردن زمین صورت پذیرد .

مراحل فونداسیون سازی سوله

به منظور فونداسیون سازی سوله لازم است که سوله ساز مراحل زیر را مورد توجه قرار دهد :

در ابتدا هر شی اضافی که در محیط موجب مزاحمت در نصب سوله است بایستی حذف گردد , به طور مثال درختان , ساختمان های فرسوده و غیر قابل استفاده و .. پس از آن هم زمین محل نصب سوله باید کاملا تمیز و یکدست شود تا امکان نصب هرگونه سازه در محل وجود داشته باشد .

فونداسیون سازی سوله بر اساس نوع سوله انجام می شود و شرکت سازنده با مصالح و متریالی که در اختیار دارد می تواند کیفیت فونداسیون سازی را تعیین کند , هر اندازه این متریال مرغوب تر و باکیفیت تر باشند فونداسیون سازه مقاوم تر و مستحکم تر خواهد بود در غیر اینصورت سازه در مدت زمان کوتاهی ثبات و کارایی خود را از دست می دهد .

در سوله ها انواع فونداسیون سازی وجود دارد که هر کدام را می توان بنا به نوع کاربری سوله ,محل نصب سوله و .. به کار گرفت در انواع فونداسیون سازی سوله هر اندازه هزینه و بودجه بیش تری صرف شود قابلیت اعتماد و کارایی فونداسیون افزایش می یابد , انواع فونداسیون ها :

  • پی با خمیدگی
  • پی عمیق
  • پی منفرد
  • پی منفرد با میله همبستی
  • پی با میلگرد خرک وشناژ
  • پی نواری
  • پی گسترده

در شرایط و کاربری های متفاوتی می توان از انواع فونداسیون ها استفاده کرد .

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • بسیار عالی حرف نداره واقعا لذت میبرم چون هیچ سایتی در باره سوله اینطوری و انقدر شفاف نمینویسه البته یک از حق که نگزریم سایت نوین سوله هم عالیه مطالبش

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست